Zeliha & Ersin KAYAALTI
Gazi iş Merkezi 3/30
Eti Mah. 06570 Ankara
+90 505 366 38 48
info@profacademia.com

  • Hakkımızda
  • Hizmetlerimiz
  • Blog
  • Galeri
  • iletişim

Vize İşlemleri

Anasayfa Hizmetlerimiz Vize İşlemleri
Schengen vizesi nedir?

SCHENGEN TURİST VİZESİ

Schengen üye ülkelerini tek bir vize veya tek bir pasaportla seyahat edebilme imkânı veren, sınırları özel anlaşmalarla oluşturulmuş bir vizedir. Schengen vizesi ile 26 ülkede seyahat edilebilmektedir.
Yurtdışında Eğitim
Vize İşlemleri

Schengen ülkeleri hangileridir?

26 ülkeden oluşan Schengen ülkelerinin 22 tanesi Avrupa Birliği üyesidir. Diğer 4 ülke: Norveç, İzlanda İsviçre ve Lihtenştayn ise EFTA (Avrupa Serbest Ticaret Birliği) üyesidir. Diğer Schengen ülkeleri şunlardır: Belçika, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Lihtenştayn.
Vize İşlemleri

Schengen vizesi nasıl alınır?

Schengen vizesi, Schengen ülkesi olan 26 ülkenin ilgili Konsolosluğuna yapılacak başvurular ile alınabilmektedir. Doğru Schengen vize başvurusu, en uzun süre kalınacak Schengen ülkesinin Konsolosluğuna yapılması ile olacaktır. Vize başvuru sahibinin Schengen alanına yapacağı girişlerde dilediği Schengen ülkesinin konsolosluğuna vize başvurusunda bulunması önerilmez. Öte yandan Schengen vize başvuruları büyük oranda ilgili ülkelerin Konsolosluklarına direk olarak yapılamamaktadır. Konsolosluklar Schengen vize başvuru kabul hizmetleri için anlaşmalı özel kurumlarla çalışırken Schengen vize başvuruları istisnai olarak veya belirli günlerde doğrudan Konsolosluklara da kabul edebilmektedir. Doğru ve güncel bilgi olması açısından bize danışmayı ihmal etmeyin. Schengen vizesine nasıl başvuru yapılır? Schengen vize başvuruları büyük oranda Hizmet yüklenici kurumlarla yapılırken daha önce de belirttiğimiz üzere vize başvurularını doğrudan kabul eden ülkelerin Konsolosluklarına da yapılabilmektedir. Schengen vize başvuruları için her ülkenin vize başvuru koşulları birbirlerine benzerlik gösterse de ülkelere özgü vize başvuru prosedürleri de vardır. Dolayısı ile Schengen vize başvurusu öncesi ilgili ülkenin vize başvuru koşulları hakkında gerekli bilgileri tarafımızdan edinip Schengen vize başvuruları için gereken evrakları çağrı merkezimiz ile yapacağınız görüşmenin akabinde hazırlayabilirsiniz. Belgelerinizi bize atmanızın ardından ise başvuru yapılacak ülkenin anlaşmalı kurumlarından randevu alınması gibi prosedürleri ve vize başvurunuzun kabul edilme ihtimalini artıracak her türlü adım tarafımızca yapılmaktadır. İşlemlerinizi daha hızlı ve daha sorunsuz tamamlamak, bu süreçte tamamı akademisyenler ve avukatlardan oluşan profesyonel ekibimizin desteğinden faydalanmak için bize ulaşın.

Mobile Apps

Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipiscing elit sed doese eiusmod.

Stock Photos

Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipiscing elit sed doese eiusmod.

Logo Design

Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipiscing elit sed doese eiusmod.

Web Hosting

Lorem ipsum dolor sit amet conse ctetur adipiscing elit sed doese eiusmod.
Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor ares incididunt utlabore. dolore magna ones baliqua ipsum ultrices gravida commodo viverra maecenas actcumsan lacus.
  • Target Analysis
  • Budget Friendly
  • Flexible Tools

Natus cupidatat for odit numquam but abiure oresv corporis ipsam for nostrud yet dolor. Sequi odit for quae nihil nor velit and proident. Doloremque culpa for iure, yet laboris adipisci illo. Id si but labore so nostrum ab ratione fugit. Reprehederit quo ea, but aute but aute sequi. Enim beatae eaque, nores abodent and ipsam.

Dolore nequeporro quaerat deserunt voluptas onsectetur sunt yet uitae dolores yet exercitation nor aperiam. Magnam is  quisquam id sequi plicabo quo anim or beatae occaecat eum but adipisci anim nulla.

Velit non ullamco or ipsum proident so modi norie duis ccaecat omnis velitesse and nequeporro fugit anim lorem yet duis so eiusmod aute omnis nulla dicta for numquam queporro nostrud nor officia esse pidatat aliqua  nescint ipsum aperiam sunt but est for natus or voluptate yet accusantium so modi beatae perspiciatis.

Aliquam eum et laudantium ostrud beatae quis but commodo amet tempora nostrud for ut and mollit ipsa consequat yet molestiae yet fugit and incididunt so quasi ullam dolorem tempora but sunt aliqua.

Ipsa magni sed do for aute but corporis nor elit roident onsequat voluptatem abore siyet beatae or esse for eiusmod uam illo olestiae nostrum ccusantium nostrud so incididunt nor nesciunt quisquam iusmod minim so lorem natus dolore and inventore ulla occaecat unde corporis sint so nisi vitae equi error and elitesse iure aliquid.

Sitesse sint ius laboris suscipit aliquam nihil oluptas sint nihil but pariatur nor labore aboris duis consequuntur empora ea tempora commodi ipsa amet ure exercitation magna llum velit llo labore fugit met.

Hayallerinizi Ertelemeyin

+90 505 366 38 48

info@profacademia.com

WeCreativez WhatsApp Support
Danışmanlarımız en kısa sürede sizlere yardımcı olacaklardır. İlginiz için teşekkürler
👋 Merhaba !